Seksiyonel Kapı Servisi

 

Seksiyonel Kapı Servisi

Gelişen teknoloji ile birlikte, otomatik kapılarda diğer her şey gibi geliştirilmiştir. Seksiyonel kapı, endüstriyel ve park  alanlarında sıklıkla tercih edilmektedir.  Çelik ve alüminyumdan yapılan iki ana çeşit seksiyonel kapı türü bulunmaktadır. Bu kapılar, yoğun servis merkezlerinin zorluklarına dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Kullanıldıkları yerlerde çok az yer kaplayan bu kapılar, rakip tutabileceğiniz kapı çeşitlerinden hem performans hem de enerji tasarrufu açısından öndedir.  Seksiyonel kapılar sektörde geniş uygulamalara sahiptir.  Bu kapılar hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için satış firması yada seksiyonel kapı servisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Servis Ve Bakımı

Endüstriyel alanda sıklıkla kullanılan bu kapıların güvenli ve mümkün olduğunca uzun süreler dayanmasını sağlamak için seksiyonel kapı bakımı yaptırmak önemlidir. Kapılarınızın yılda en az iki kez eğitimli ve sertifikalı bir teknisyen tarafından değerlendirilmesini önerilmektedir ve bakım ve onarım işlemler için  seksiyonel kapı servisi  yapan bir firmayla iletişime geçmeniz yeterlidir. Kapının bakıma ihtiyaç duyma sıklığı kapının kullanıldığı ortam ile doğrudan ilişkilidir.  Eğer kapı  çok fazla aşındırıcı veya tozlu bir ortamda ise daha çok bakım işleminden geçmesi gerekebilir.

Seksiyonel kapı bakımı ürünün kullanım ömrünün uzattığı gibi aynı zamanda oluşabilecek arıza ve seksiyonel kapı tamiri işlemlerinin önüne geçilmesine olanak sağlar bu sayede daha az para harcarsınız. Her ne kadar düzenli bakım ve onarım işlemlerini yaptırmış olsanız da zaman zaman kapı sistemleri arıza verebilir ve bu durumda seksiyonel kapı servisi yaptırmak değiştirmekten daha karlı bir metottur.

Kapı bakım ve tamir işeri her zaman işinde uzman kişiler tarafında yapılmalıdır, yanlış uygulamalar kapının ömrünü kısaltır. Seksiyonel kapılar ciddi manada büyük ve ağır sistemlerdir ve arıza veya riskli bir durum barındırdıklarında asla çalıştırılmaya devam edilmelidir. Örneğin kapı zor açılıp kapanıyorsa, açılırken takılıyorsa veya hasar görmüşse kesinlikle çalıştırmaya devam ettirmemelisiniz.