Yana Kayar Kapı Servisi

 

Yana Kayar Kapı Servisi

Otomatik ve manüel olmak üzere iki tip yana kayar kapı çeşidi vardır. Yanal kayar kapı sistemleri tek kanatlı ve çift kanatlı olabilmektedir.  Yana kayar kapı, yana doğru açılarak ilerleyen kapı sistemleridir.

Kayar kapı çeşitler;

·         Bahçe kapıları

·         Katlanır kapılar

·         Otomatik kayar kapılar

·         Kumandalı raylı kapılar

Yana kayar kapı sistemleri hayatımızın hemen hemen her yerinde karşımıza çıkabilmektedir. Teknolojinin gelişmesi ile geliştirilen bu kapılar daha çok otomatik veya kumandalı olarak tercih edilmektedir. Bu kapıların kullanım alanlarından biraz bahsetmek gerekirse evlerde odaları ayırmak için hastaneler de, işyerlerinde, bahçe girişlerinde,  site girişlerinde, kapalı araç park yerlerinde, şirketlerde ve araç girip çıkan yerlerde kullanılan kapılardır.

Yana Kayar Kapı Servis ve Tamiri

Yana kayar kapı bakımı, otomatik olmayan kapı sistemleri için pek gerekli olmamakla beraber otomatik, motorlu veya kumandalı sistemler için kesinlikle şarttır. Bakım ve onarım işlemlerini işinde uzman kişilere yaptırmak gerekmektedir yani tüm bakım onarım işlemlerinizi yaptırmak için  yana kayar kapı servisi ile iletişime geçmeniz yeterlidir. Yana kayar kapı servisi yaptıracaksanız ve elle itilip açılan bir sistem kullanıyorsanız yağlama ve temizlik dışında pek fazla bakıma ihtiyacı yoktur. Yana kayar kapı tamiri ise hem otomatik hem de otomatik olmayan  sistemler için gereklidir . Yana kayar kapı tamiri yaptırırken dikkat etmeniz gereken bazı hususla :

Eğer kapı zor açılıp zor kapanıyor veya takılıyorsa  kullanılmamalıdır.

Eğer kapı hasar gördüyse sallanıyorsa veya rayından çıktıysa kesinlikle kullanılmamalıdır. Aksi taktirde ciddi kaza ve yaralanmalara neden olabilmektedirler.

Yana kayar kapı tamiri mutlaka yetkili yana kayar kapı servisi elemanları tarafından yapılmalıdır.